شهادت سکوت نیست ، فریاد است تا کلمه حق را به گوش همه خفتگان برساند .شهادت جان دادن و مردن نیست ، جان یافتن و تولد دوباره است .شهادت رفتن و مردن نیست بلکه جاودانه ماندن است شهادت مرگ نیست که همانا رسالت و پیام است شهادت انعامی از طرف خداوند تبارک و تعالی به بندگانی که خالصانه در راه او جهاد کرده و علاوه بر اجر و مزد سزاوار مقام متعالی شهادت شده اند. سردار شهید سیّد جعفرمنصوری
X
تبلیغات
زولا

سردارگمنام گیلانی

شهید سیّد جعفر(منصور) منصوری

چهارشنبه 27 آذر 1392 ساعت 21:30

متن نصحیت شهید محمد دهقانکار به شهید سیّد جعفرمنصوری


رهبر معظم انقلاب ( مدظله العالی)

و یاد حماسه ى دفاع مقدس باید همیشه در کشور ما باقى بماند و جاودانه باشد. بعضى ها خواستند، سعى هم کردند که یاد دوران دفاع مقدس و آن شجاعتهاى بزرگ و آن عظمتها را بتدریج کمرنگ کنند و از یادها ببرند. اینها اگر نادانسته این کار را میکنند، غفلت بزرگى دارند؛ اگر هم خداى نکرده دانسته است که خیانت است.

وبلاگ سردار گمنام گیلانی

چهارشنبه 27 آذر 1392 ساعت 20:53

عظمت و بزرگی شهداء با مغز و فکر مادی غیر قابل اندازی گیری است


گوشه ای از روح بلند سردار شهید سیّد جعفرمنصوری


درلشکر 8 نجف اشرف اصفهان به ویژه در گردان 14 معصوم (ع) ،  سیّد گیلانی به خاطر تجلی ایمان ، جذبه ی معنوی و حسن خلق  و اینکه از سُلاله حضرت فاطمه زهراء علیها السلام  بودند ، جایگاه و منزلت خاصّی داشتند و بچه های گردان  احترام و تکریم وصف ناشدنی به ایشان داشته و کسانی که این سیّد شهید عزیز را می شناختند تصورشان بر این بود که ایشان یک بسیجی کشاورز است ، تقصیر آنها نبود چون سیّد شهید در فرم های  تکمیلی مربوطه ، خود را به عنوان یک بسیجی  و کشاورز معرفی نموده بود  تا ناشناخته و گمنام بماند و به عنوان یک عضو بسیج عادی به مانند خیل عظیم بسیجیان بی ادعا و جانبرکف خدمت نماید.

با گذشت زمان و علی رغم اینکه همه ایشان را بسیجی و یک کشاورز می شناختند ولی به جهت اینکه تدریجاً فرماندهان و ارکان گردان خاصّه سردار شهید سیّدعلی اکبر اعتصامی  متوجّه توانایی ، استعداد ، شجاعت ، صفات حسنه و نیز محبوبیت زاید الوصف وی در سطح گردان و بین بسیجیان شدند ، بر خلاف میل و رغبت سیّد شهید ، ایشان را ابتداء در سمت جانشینی گروهان ، سپس فرماندهی گروهان حضرت زهراء علیها السلام و در نهایت به سمت یکی از معاونین گردان 14 معصوم (ع)منتصب نمودند.

 بر حسب بیان همرزمان سیّد شهید ، ایشان و یگان تحت امرش در عملیات والفجر 8 حماسه آفرینی و رشادت های وصف ناشدنی از خود بجای گذاشته و گردان چهارده معصوم و نیز یگان تحت امر شهید جزء اولین یگان هایی بودند که به عنوان پیشرو وارد معرکه عملیات والفجر 8 شده  لیکن متأسفانه به جهت کم لطفی بعضی از همرزمان این حماسه آفرینی و رشادت ها به رشته تحریر در نیامده و به فراموشی سپرده شده است. 

از نشانه های روح بلند و متعالی سیّد شهید این که ، ایشان در جریان عملیات فتح فاو و در تاریخ 24/11/1364 بر اثر اصابت تیرمستقیم  از ناحیه ساق پای راست مجروح  گردیده و مدّتی در بیمارستان نکویی شهر مقدس قم  بستری ولی پس از ترخیص از بیمارستان از مراجعه به منزل امتناع و مسئله مجروحیت خود را از خانواده پنهان می دارد. متأسفانه هیچ یک از اعضای خانواده از مجروحیت پیش گفته و نیز مجروحیت شیمیایی شهید تا زمان شهادتش اطلاعی نداشتند وجالب اینجاست شهید بزرگوار حتّی حاضر نشده بود که مدارک مربوط به مجروحیت مذکور و شیمیایی شدنش را به بنیاد شهید  محل سکونت ارایه نماید. 

سیّد شهید پس از مرخص شدن از بیمارستان بدون استفاده از مرخصی دوران نقاهت  و به احتمال زیاد به خاطر اینکه خانواده به ویژه مادر بزرگوارش متوجّه مجروحیتش نشوند به مناطق جنگی رهسپار و پس از بهبود نسبی و طی نمودن دوران نقاهت در منطقه عملیاتی !  در نوروز سال 1365 برای آخرین وداع با خانواده به مدّت حدود 2 هفته به مرخصی عزیمت نموده  و جالب اینکه  به خاطر عشق و محبّتی که همسنگرانش به وی داشتند در زمان حضور وی در گیلان ، عده ای از همرزمان وی از جمله سردار شهید حاج سیّدعلی اکبر اعتصامی از فرماندهان لشکر 8 نجف اشرف اصفهان به دیدار وی آمده  و در آن زمان بود که چند تن از همرزمان وی بر حسب اتفاق و ناخواسته از طریق یکی از اعضای خانواده شهید متوجّه می شوند که سیّدشهید عضو رسمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بوده و پس از پی بردن به این موضوع بسیار تحت تأثیر قرار گرفته و ارادت آنها به سیّد شهید مضاف و دو چندان می گردد.


یاد دفاع مقدس، یاد شهیدان، باید همیشه در بین ملّت ما و جامعه ى ما زنده بماند. هنوز خیلى حرف ها گفته نشده است. خیلى از خاطرات جوانان شما، فرزندان شما هنوز ثبت نشده. و همان مقدارى که بیان شده، نشان دهنده ى یک عظمتِ غیر قابل اندازه گیرى با اذهان معمولى انسان است؛ با فکر و مغز مادى غیرقابل اندازه گیرى است.

                                               رهبر معظم انقلاب (مد ظله العالی)


یک درخواست :

 در سال 1366 فیلم مستندی توسط شهید سیّد مرتضی آوینی و احتمالاً در سلسله مستندهای روایت فتح در باره سردار شهید سیّد جعفر(منصور) منصوری تهیه و تدوین شده و طی دو مرحله در فروردین و مهر همان سال از شبکه 1 سیما پخش شده است. چنانچه عزیزانی این فیلم را در اختیار دارند. با مدیر وبلاگ تماس حاصل فرمایند.


التماس دعا - وبلاگ سردار گمنام گیلانی

1 2 3 4 5 ... 9 >>
شیعه آرت پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله‌العظمی سیدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) سایت توابین 313 سایت جامع فرهنگی و مذهبی شهید آوینی بی نشـــان نصـــر TV پایگاه فرهنگی رایحه پایگاه فرهنگی مذهبی سلم پایگاه جامع فرهنگ ایثارو شهادت پایگاه فرهنگی بشیران منتخبی از دل نوشته های سردار شهید سیّدجعفرمنصوری خدایا من ! اگر گناهکارم دستی پر از نیاز سوی تو دراز کرده ام ، ای خدایا من ! تو بزرگی و من اسیر گناهم و پای بند و گروگان معاصی ام ، خدایا! به گناهانم که می نگرم به فزع می افتم ، به کرم تو می نگرم به طمع می افتم . ای خدای من! چگونه ترا بخوانم در حالی که گناهکار درگاهت هستم و چگونه ترا نخوانم در حالیکه از مهرت که در دلم جایگزین است خبردارم